Seniorzy poznawali atrakcje naszego powiatu

Data: 12-05-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Seniorzy poznawali atrakcje naszego powiatu
Dwie grupy seniorów spotkały się w środę ze starostą pilskim, Eligiuszem Komarowskim w gościnnych progach Młodzieżowego Domu Kultury oraz Biura Wystaw Artystycznych. Sympatyczne delegacje dotarły na miejsce z powiatu gnieźnieńskiego i Piły.
Pierwsza z nich zawitała rano, w ramach wycieczki, którą zorganizowało biuro Krystyny Łybackiej, poseł do parlamentu europejskiego. Podczas kilkugodzinnej wizyty siedemdziesięcioosobowa grupa z Gniezna i okolic odbyła nie tylko spotkanie ze starostą, ale również zwiedziła wiele atrakcyjnych miejsc w powiecie pilskim.
Drugie spotkanie rozpoczęło się w południe. Tym razem obiekt gościł seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile, którzy w gmachu MDK zorganizowali swoje comiesięczne spotkanie audytoryjne. Współorganizatorem wydarzenia był Powiat Pilski. Podczas zebrania, któremu przyświecało hasło: „Poznajemy powiat pilski. Walory turystyczno - krajoznawcze”, zgromadzeni zapoznali się z inwestycjami realizowanymi i planowanymi przez Powiat, a także przyjrzeli się wybranym atrakcjom, które funduje turystom ziemia pilska. Spotkanie w znaczącym stopniu ubogaciła młodzież z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile, przygotowując smakowite koktajle i przedstawiając prezentację pod nazwą „Stąd jesteśmy! Nasza Mała Ojczyzna w naszych marzeniach”, nagrodzoną kilka dni wcześniej przez władze Powiatu w ramach kwalifikacji do sejmiku młodzieży województwa wielkopolskiego. Część artystyczną domknął trzyetapowy występ uczniów z Młodzieżowego Domu Kultury – przed publicznością zaprezentowali się piosenkarka, tancerze oraz akrobaci.
- Jestem szczęśliwy, mogąc gościć tak szacownych gości w progach instytucji zarządzanych przez Powiat Pilski. W najbliższych miesiącach, mimo ograniczonego budżetu, stanowiącego mniej niż połowa budżetu Gminy Piła, planujemy szereg inwestycji, które powinny uszczęśliwić wielu mieszkańców stolicy powiatu oraz pozostałych gmin. Obecnie zajmujemy się między innymi termomodernizacją budynku przy alei Wojska Polskiego w Pile, w którym mieści się choćby Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, budową hali przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Pile, jak również budową drogi łączącej Kruszki z Kijaszkowem. W niedalekiej przyszłości chcemy zająć się halą przy pilskim Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego oraz gmachem Szpitala Specjalistycznego w Pile, który wymaga pilnej termomodernizacji. Plany są ambitne, dlatego nieustannie staramy się o środki zewnętrzne. Oczywiście wszystkich: naszych gości z ziemi gnieźnieńskiej oraz pilan zapraszamy do nieustannego odkrywania piękna Piły i okolic. Mamy się czym pochwalić, dlatego jestem pewien, że każdy turysta wyjedzie stąd usatysfakcjonowany – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.